Vyššia návštevnosť tvojej webovej stránky spočíva v jednom: píš menej článkov

Máš webovú stránku, cez ktorú chceš zarábať peniaze (alebo už zarábaš), ale každodenné písanie článkov je čoraz náročnejšie? Vyššia návštevnosť tvojho webu je prioritou, a aj keď píšeš SEO články, nezískavaš takú návštevnosť, ako by si si prial?

Vysvetlím ti, prečo je jeden SEO článok týždenne oveľa efektívnejší ako 5 nových článkov každý víkend. Čítaj ďalej a na konci tohto článku budeš presne vedieť, ako ušetríš čas, a zároveň posilníš svoju SEO Stratégiu.

Pre koho som napísala tento článok?

  • Chceš si vytvoriť webovú stránku, ale nechceš dennodenne tráviť čas písaním článkov
  • Máš webovú stránku, ale nemáš dostatok času a chceš vedieť, ako sa dá s nižším počtom článkov rovnako zarobiť
  • Už máš tvoju webovú stránku a hľadáš spôsoby ako získať vyššiu návštevnosť tvojho webu

Povedz, ako dlho ti trvá napísať jeden článok? Niekedy to die rýchlo a článok sa akoby sám napíše do pár hodín. A občas to proste ide neskutočne pomaly  a na napísanie dobrého článku potrebuješ aj dva dni.

Keď chceš cez tvoju webovú stránku zarábať, tvoja stránka musí mať dostatočnú návštevnosť. A to dosiahneš buď cez platenú reklamu alebo dobré SEO.

Avšak, ak patríš k tej druhej skupine a tvojou prioritou je vyššia návštevnosť webstránky cez kvalitné články, vieš, že je to práca na plný úväzok.

A popri písaní ti už nezostane žiaden čas na nové projekty, práca s backlinkami alebo tvorbu nového produktu. Ako dlho budeš ešte počas nocí písať články, aby tvoja webová stránka mala dostatočnú návštevnosť?

Tvoja webová stránka by ti mala popri zárobku aj spôsobovať radosť. Tajomstvo tých najúspešnejších (nielen Affiliate) Marketérov je byť s minimálnou námahou čo najefektívnejší.

1 Článok za týždeň = dostatok času na promo

Vyššia návštevnosť webovej stránky písaním menšieho počtu článkov? – Tak ako samotná kvalita článku nepoosunie článok na najvyššie miesta vo výsledkoch vyhľadávania, tak je to aj s množstvom článkom.

SEO je komplexná stratégia. Môžeš písať perfektné SEO články a mať ich na pomalej chaotickej webovej stránke. Tvoje články nebudú rankovať – umiestňovať sa na najvyšších pozíciách vo výsledkoch vyhľadávania. Tak ti ani samotná kvalita webovej stránky nepomôže k vyššej návštevnosti.

Okrem optimalizácie tvojej webstránky zohráva rolu ešte niekoľko iných faktorov, na ktoré nesmieš zabudnúť:

  • Čo robíš krátko po tom ako uverejníš nový článok na tvojej webovej stránke?

Ak nevieš, na čo presne narážam, čítaj ďalej.

Napríklad, novo-uverejnený  článok nebude cez Google okamžite nájditeľný. Google musí najprv zistiť, že tvoj web má nový obsah. Až v rámci niekoľkých dní až týždňov môže Google tvoj článok zaregistrovať – indexovať a až potom ho zahrnúť do výsledkov vyhľadávania pri relevantných témach.

Keď sa každý týždeň sústredíš len na tvorbu jedného článku, zostane ti viac času na:

Zapnutie kampane (reklamy) na Facebooku

Určite vieš, že na Facebooku si môžeš zaplatiť za propagáciu tvojho článku. S Facebookom môžeš zacieliť na konkrétnu cieľovú skupinu a ukázať im tvoje články. Cez liky (páči sa mi to) a komentáre budú mať tvoje články ešte väčší dosah ako ten, za ktorý si v skutočnosti zaplatíš.

Takto sa k tvojmu obsahu dostanú aj ľudia, ktorí by si túto tému sami aktívne nevyhľadávali. Vyššia návštevnosť webu bude spôsobená ľuďmi, ktorí sú aktívni na Facebooku, ale nie na Googli, a preto by si ich cez SEO články nezískala. To najlepšie na kampani na Facebooku je práve to, že môžeš inšpirovať mnoho rôznych ľudí, aby sa začali zaoberať tvojou témou, i keď inak by im to nenapadlo.

Rozposlanie tvojho nového článku na tvoj zoznam mailových adries

Máš už zoznam mailových adries od ľudí, ktorí sa prihlásili k odberu tvojho newslettra alebo si stiahli tvoju e-knihu? Takže máš priamy kontakt na ľudí, ktorí ti preukázali záujem o tvoju tému a dokonca sa im páčila tvoja webová stránka a ty si tento potenciál ešte nevyužila?

Jasné, že nemôžeš 5 krát do týždňa rozposlať na tvoj zoznam e-mail s novým článkom. Ale keď im napíšeš jedenkrát do týždňa, prečo sa oplatí si prečítať tvoj článok a do e-mailu priložíš link k článku, tvoji subscriberi budú reagovať pozitívne. Ty im môžeš tento článok aj trochu „predať“, napríklad: „nebudeš veriť, na čo som prišla“.

Nájdi ten najlepší čas na rozposlanie a promo tvojich článkov

Nemôžem ti povedať, kedy je všeobecne najlepší čas na promo článkov. Pri pracujúcich ľuďoch majú e-maily najlepšiu mieru otvárania (open rate) v utorky a štvrtky. To je väčšinou preto, že počas pondelka je v práci vždy rušno, a preto si ľudia riešia svoje osobné veci v práci až v utorok. Vo štvrtok býva „kritický deň“, kedy sa človek už teší na víkend a ľahko sa rozptýli pozeraním mailov a sociálnych sietí. Počas víkendu si otvára svoje e-maily len malá časť ľudí.

Ty by si mala však sama vyskúšať najlepší čas na uverejňovanie a promo svojich článkov podľa biznis modelu, cieľovej skupiny a vlastnej skúsenosti. Keď si z promo svojho článku vytvoríš rutinu, môžeš presne určiť, ktoré články sú najpopulárnejšie a navzájom ich porovnávať.

Narábaj s faktami – vytvor ku každému článku infografiky a iné vizuály

Keď spracuješ naozaj kvalitné články, zvýšiš tým šance, že ich budú tvoji fanúšikovia skutočne zdieľať na sociálnych sieťach.

Nainštaluj si Share Buttons (tlačítka na zdieľanie článkov na sociálnych sieťach) a snaž sa priniesť s každým tvojim článkom niečo nové. Ak napíšeš článok, ktorý neprinesie nič a popisuje to, čo už bolo na internete niekoľkokrát popísané, nemôžeš očakávať, že niekto bude zdieľať link na tvoj článok.

S peknými infografikami, mnohými faktami a zaujímavými pohľadmi získaš nenútenú pozornosť a perfektne odprezentuješ nové články. Jasné, že články treba optimalizovať pre vyhľadávače, ale nesmieš zabúdať, že o úspechu tvojich článkov rozhodujú tvoji čitatelia.

Podľa tvojej témy a schopností môžeš do článkov vkladať zaujímavé obrázky, fotky, videá alebo GIFs. Tie potom môžeš použiť aj na Facebook reklamu alebo ako obsah na Instagram.

Pracuj s titulkom, akoby mala vyššia návštevnosť tvojej webstránky závisieť len od toho

Poznáš bulvárne plátky? Mnohí sa hnevajú, keď si uvedomia, že s takými časopismi zabili niekoľko hodín bez toho, aby to mali v úmysle. Často si nemôžem pomôcť, keď vidíme zaujímavé titulky (a obrázky), musíme zistiť, čo bolo také ŠOKUJÚCE a ČOMU URČITE NEBUDEME VERIŤ.

Skoro všetci ľudia sa rozhodujú, či budú čítať článok podľa toho, ako ich osloví práve titulok. (Len pri organickom vyhľadávaní ťa môže eventuálne zachrániť kvalitný Meta-Description) Akokoľvek, chytľavý titulok je podstatnejší!

Väčšinou však v takýchto článkoch nájdeš len hlúposti alebo vymyslený škandál. To znamená, že titulky nezodpovedajú kvalite článku. U bulvárnych časopisoch je však stále vyššia návštevnosť a čitateľnosť.

Nehovorím, aby si v titulku zbytočne preháňala, ale nemôžem dostatočne zdôrazniť, aký dôležitý je zaujímavý titulok. Urob si teda cvičenie a napíš si pre každý článok tak 5 až +10 titulkov. Titulky by mali byť dlhé tak 5 – 7 slov a obsahovať kľúčové slovo, na ktoré článok optimalizuješ. Nezabudni, že už samotný titulok by mal u tvojich návštevníkov vzbudiť zvedavosť. Takže poď na to- precvičuj 😊

Vyššia návštevnosť webu cez sociálne siete

Máš webovú stránku, cez ktorú zarábaš peniaze (cez Affiliate, Reklamu alebo predaj tvojich produktov) a tvoj web je jediný spôsob, ktorým vedieš dialóg so svojimi zákazníkmi?

Okrem dobrého E-mail Marketingu by si si mala vybrať tak 1-3 sociálne siete, na ktorých budeš skutočne prítomná. Môžeš si vybrať LinkedIn, Facebook, Instagram, Pinterest a dokonca Snapchat.

Teraz, keď píšeš články len jeden krát do týždňa máš dostatok času tieto články (obrázky, videá, infografiky) zdieľať na sociálnych sieťach a odpovedať na komentáre a otázky tvojich fanúšikov. Takto si získaš ich pozornosť, dôveru a interaktívny vzťah.

Koncentruj sa na sociálne siete a nauč sa, ako zapneš reklamu – kampaň, ako môžeš monitorovať, ktoré obsahy sú najpopulárnejšie, a ktoré sociálne môžeš najlepšie využiť pre svoj biznis.

Aj Google vníma prepojenie webu so sociálnymi sieťami veľmi pozitívne a zvýši ranking tvojej webovej stránky. Vyššia návštevnosť tvojho webu bude takýmto spôsobom udržateľná aj bez prebdených nocí strávenými pri písaní článkov.

Vyššia návštevnosť webu cez link na iných webových stránkach – backlinky

Backlinky sú všetky linky, ktoré odkazujú na tvoje webovú stránku, nachádzajú sa však mimo nej.

Ako a kde sa takéto linky vytvoria?

  1. Tvoríš kvalitný a zaujímavý obsah
  2. Ľudia zdieľajú tvoje články a médiá na ich sociálnych sieťach
  3. Ľudia odkazujú na tvoju webovú stránku v ich článkoch na ich weboch

K bodu 2 a 3 však vedie veľmi dlhá cesta, aj keď si bod 1 už perfektne zvládla Buď skromne čakáš na to, že niekto tvoj skvelý obsah ocení a odkáže naň linkom alebo musíš sama prevziať časť iniciatívy.

Keďže píšeš len jeden článok za týždeň, môžeš osloviť Influencerov, bloggerov alebo rôzne magazíny a napísať pre nich nový článok (kde sa bude nachádzať aj link späť na tvoju webovú stránku), alebo s nimi urobíš interview, vytvoríš infografiky atď.

Hlavná vec je, že máš viac času na tvorbu tvojich backlinkov (čo je TOP faktorom pre dobrý ranking) a vyššia návštevnosť sa ukáže už po prvom týždni tvojej novej rutiny.

S týmito stratégiami budeš tvoje kvalitné príspevky zdieľať s viac ľuďmi, budeš mať viac času na marketing, lepšie pracovať s cieľovými skupinami, mať viac času na obchodný dialóg a robiť vskutku úspešný biznis.

About Author

Zuzana Pilčíková je zakladateľkou medzinárodných projektov -zuzubusiness, online podnikanie - pre podporu vzdelávania budúcich online podnikateľov a pomoc pri budovaní ich vlastného podnikania na internete.