Získali sme ocenenie: najlepší softvér roku 2022

Cez víkend od 3. do 5. septembra sme boli my, spoluzakladatelia Mentortools – Zuzana Pilčíková a Jakob Hager, pozvaní na nemecký offline kongres pre online podnikanie.

Takéto offline kongresy sú v Nemecku bežnou praxou a skvelým spôsobom, ako sa môžu podnikatelia na online trhu stretnúť s ich mentormi a inými podnikateľmi. 

Priebeh býva väčšinou nasledovný: počas niekoľkých dní je pripravený program, kedy v konkrétnych časoch prednášajú jednotliví spíkrovia svoje prezentácie na jednotlivé témy. Každá prezentácia je zameraná na nejaký aspekt podnikania, ktorý návštevníkom pomôže posunúť sa ďalej: ako oslovovať zákazníkov cez youtube reklamu, ako pracovať so svojím email marketingovým zoznamom alebo ako napísať vlastnú odbornú knihu. 

Počas páuz môžu návštevníci kongresu navštíviť “stánky”, kde sa môžu 1:1 porozprávať s odborníkmi, CEOs a mentormi. 

ČO JE TO OMKO – ONLINE MARKETING KONGRESS

OMKO je veľmi obľúbený kongres na nemeckom trhu a je to offline stretnutie, ktoré usporadúva affiliate expert Joschi Haunsperger. Ponúka online podnikateľom z rôznych brandží priestor na networking, okamžitú spätnú väzbu a získavanie nových klientov a nových biznis partnerov. OMKO je jednoznačne známy pojem a garanciou tých najúspešnejších podnikateľov, ktorí sú rokmi konštantnými návštevníkmi a spíkrami. 

Mentortools cofounder Jakob Hager a prednáška k tvorbe digitálnych produktov - kurzov
Náš spíker Jakob Hager a jeho prednáška na tému Tvorba online kurzov s Mentortools

AKO PREBIEHA TYPICKÝ KONGRES PRE ONLINE PODNIKANIE?

Online podnikatelia a odborníci z rôznych oblastí, ktorí pôsobia aj online si môžu niekoľko mesiacov pred kongresom zakúpiť vstupenku. Tieto offline kongresy sa uskutočňujú prevažne na miestach, kde je dostatočná kapacita pre účastníkov a aj pre ubytovanie. 

Každý návštevník dostane harmonogram prezentácií a vystúpení, na ktoré môže prísť, robiť si poznámky, diskutovať s expertmi a získať cenné rady pre svoje podnikanie. Najčastejšie spíkrovia pre online kongresy ponúkajú extrémne výhodné zľavy pre svoje služby, ktoré tak návštevníkov ešte viac nakopnú k presadeniu a úspechu.

Mimo toho ponúka online kongres taktiež VIP lóžu pre občerstvenie a stretnutia so spíkrami. A takto sa môže každý stretnúť 1:1 na kávičke s človekom, od ktorého sa chce nechať mentortovať alebo si zakúpiť službu. A tak má jedinečnú príležitosť prediskutovať svoju situáciu a tie najlepšie postupy osobne. 

Online kongresy sú tou najlepšou opciou pre všetkých, ktorí chcú networkovať, nájsť vhodné riešenia, uzatvárať spolupráce a nechať sa inšpirovať top expertmi. Pretože je dôležité, aby sme sa obklopovali ľuďmi, ktorí nás potiahnu hore.

AKÚ TÉMU PREZENTÁCIE MAL MENTORTOOLS?

Jakob Hager, coufounder Mentortools
Jakob sa pripravuje na show 🙂

Náš spíker Jakob Hager je stálicou v online marketingu na nemeckom trhu. Už vyše dekády sa fokusuje predovšetkým na facebook marketing a posledné roky dedikoval predovšetkým tvorbe softvéru Mentortools.

Ako marketér a ako študovaný softvérový inžinier preto dokázal vytvoriť softvér na členskú sekciu, ktorý spája technický nadštandard a marketingové funkcie, ktoré nemajú konkurenciu. 

Členská sekcia Mentortools ponúka tvorbu, spravovanie a predaj online kurzov, tvorbu vlastnej komunity priamo v členskej sekcii a taktiež jednoduché prepojenie so softvérmi napr. pre e-mail marketing, platobné softvéry a trackovacie systémy. 

Našou témou teda bola tvorba online kurzov pre odborníkov, ktorí sú zvyknutí robiť koučing, avšak nahraté kurzy im pomôžu zautomatizovať zdieľanie repetitívnych častí a uvoľnia im podstatnú časť ich času pre získavanie nových klientov a tvorbu nových kurzov. Automatizácia podnikania, vyšší dosah na nové cieľové skupiny a pasívny príjem boli okrem iného súčasťou prezentácie. 

V prezentácii sa účastníci naučili, čo presne potrebujú na tvorbu svojho prvého online kurzu a aké výhody ponúka členská sekcia Mentortools. Po prezentácii všetkých motivovaných návštevníkov vítala v stánku Mentortools spoluzakladateľka Zuzana Pilčíková, s ktorou prediskutovali individuálne otázky a požiadavky.

A aké sme získali ohlasy? 

VYHRALI SME OCENENIE

Na konci dňa vyhlasoval usporiadateľ Joshi Haunsperger 4 ocenenia. My sme vyhrali ocenenie najlepšieho softvéru roka 2022 a domov si odnášame OMKO-Titan-Panther-Award. 

Keďže sa na OMKU 2022 stretlo až 30 top spíkrov a expertov z celého Nemecka, je nám veľkou cťou, že Mentortools dokáže vyniknúť medzi najlepšími.

OMKO ocenenie, Spoluzakladatelia Jakob Hager a Zuzana Pilčíková
Ďakujeme, OMKO, za ocenenie Najlepší softvér roka 2022 – veľmi si to vážime
Jakob Hager drží ocenenie OMKO za Mentortools
Ocenenie je skvelou spätnou väzbou a motiváciou byť každým dňom ešte lepšími

STRETLI SME SA S…

Mnohými skvelými odborníkmi a veľkými osobnosťami. Samozrejme, s usporiadateľom Joshim Haunspergerom, a s odborníkmi: Ralf Schmitz (affiliate marketing), Dr. Oliver Pott (spisovateľ), Kristof Lindner (Affilicon), Dan Berlin (získavanie zákazníkov), Sascha Mende (prémiový kouč), Dr. Klaus Mühlhausen (ochrana krypto investícií), Meike Hohenwarter (online kurzy), či Javid Niazi-Hoffmann (prémiový biznis kouč).

Okrem toho sme sa konečne stretli naživo s mnohými novými a dlhodobými zákazníkmi Mentortools. Vidíme sa na ďalšom kongrese- veríme, že už čoskoro! 

Jakob Hager a Zuzana Pilčíková na OMKO
Jakob Hager a Zuzana Pilčíková na OMKO

About Author

Lucia je naša odborníčka v tíme Mentortools. Stretnete sa s ňou na zákazníckej podpore a jej hlas si vypočujete aj v návodoch na webe Mentortools. Lucia sa špecializuje na technické presadenie pristávacích stránok, migráciu online kurzov a technické návody.

Comments are closed.