Vytvorte si vlastnú členskú sekciu v Mentortools

V tomto článku sa porozprávame o najhorúcejšej téme posledných 2 rokov: tvorba obsahov pre online vzdelávanie skúsenými odborníkmi.

Ak premýšľate nad tým, ako by ste mohli profesionálne – a bez najatého programátorského tímu – vytvoriť vlastnú online vzdelávaciu platformu a zdieľať svoje vedomosti, všetky dôležité informácie nájdete v najbližších minútach.

Na tvorbu a zdieľanie vedomostí ucelených v online kurzoch alebo e-knižkách bezná webstránka nestačí. Pretože tvorba online kurzov si vyžaduje prostredie, do ktorého môžete štruktúrovane povkladať videá, obrázky či texty – tak, aby spolu tvorili moduly a lekcie.

A práve preto odborníci používajú takzvanú členskú sekciu.

V oblasti online vzdelávania, známe aj ako e-learning

Členská sekcia slúži na tvorbu, správu a predaj digitálnych produktov. Pre zákazníkov vyzerá táto členská sekcia veľmi podobne ako webstránka, avšak predtým ako sa dostanú dovnútra, musia sa zaregistrovať. A vo vnútri členskej sekcie nemajú bežne články a texty ako je to bežne na webe, avšak tieto materiály sú usporiadané do produktov.

Toto je náhľad členskej sekcie vytvorenej v programe Mentortools. Mentortools je softvér, ktorý umožňuje odborníkom z rôznych oblastí vytvoriť si vlastnú profesionálnu členskú sekciu. Tá funguje rovnako ako webstránka – každý má vlastnú doménu a vlastnú členskú sekciu, v ktorej si môže nastaviť unikátnu doménu (napr. akademia.zuzanapilcikova.com) a individuálny dizajn. (Takže členská sekcia v Mentortools nie je nejaká platforma, na ktorej je mnoho produktov od rôznych tvorcov. Každý tvorca má vlastnú členskú sekciu)

Na čo slúži členská sekcia?

1. POSKYTOVANIE EXKLUZÍVNEHO OBSAHU

Členská sekcia umožňuje odborníkom z rôznych oblastí zdieľať svoje vedomosti so študentami. Kedykoľvek, kdekoľvek a odkiaľkoľvek – stačí vám počítač/ tablet/ mobil a pripojenie na internet.

Členská sekcia sa neobmedzuje len na videokurzy. Môžete v nej poskytovať obsah v rôznych formátoch – video, audio, textové dokumenty, či infografiky. Tie potom systematicky zoraďujete (podľa typu produktu) napríklad pre online kurzy do modulov a lekcií.

Vlastná členská sekcia vám pomôže vytvoriť hodnotný vzdelávací zážitok jednoduchým a užívateľsky prívetivým spôsobom. Vaši zákazníci majú v slovenčine celú členskú sekciu a jednoducho dokážu prijímať všetky informácie. Okrem toho si môžu svoje vedomosti odskúšať cez samovyhodnocovacie ABC kvízy, ktoré môžete vytvoriť priamo vo vnútri Mentortools.

2. URČOVANIE CIEN ZA DIGITÁLNE PRODUKTY

Cena kurzov závisí len od vás. Vy sami si určujete, aká bude cena za vaše digitálne produkty nachádzajúce sa vo vašej členskej sekcii. A vy máte 100% profit z vašich produktov. (V Mentortools platíte mesačný fixný poplatok 49€ ntt).

A vy sami sa rozhodnete, či svojim zákazníkom ponúknete okrem platených kurzov aj produkty zadarmo.

Produkty zadarmo môžete využiť ako leadmagnety pre tých zákazníkov, ktorí sa ešte rozhodujú, či investovať do vašich platených kurzov. A každý, kto sa prihlási k vám do členskej sekcie bude vidieť celú ponuku bezplatných produktov a môže si zakúpiť tie spoplatnené.

3. JEDNODUCHÉ TECHNICKÉ NASTAVENIE

Vytvoriť si vlastnú členskú sekciu je veľmi intuitívne a dokáže to každý, dokonca aj tí, ktorí nie sú technicky zdatní. Nepotrebujete na to žiadnych technikov.

Okrem toho majú odborníci – používatelia softvéru – k dispozícii podporu v podobe prepracovaných návodov, zákazníckej podpory, facebookovej komunity a tiež exkluzívneho podporného programu MBP.

Mentortools Biznis Program svojim používateľom pomôže s technickými, strategickými a dokonca aj marketingovými otázkami.

4. PRISPÔSOBENIE DIZAJNU

Máte radi krásny dizajn a chceli by ste, aby vaša členská sekcia vyzerala presne podľa vášho vkusu? Individuálny dizajn dáva členskej sekcii jedinečnú identitu, a preto je dôležité, aby si odborník mohol dizajn nastaviť. S Mentortools si však môžete vybrať z ponuky už vytvorených dizajnov alebo si dizajn svojej členskej sekcie nastaviť presne podľa vašich predstáv – znovu k tomu nie sú potrebné žiadne odborné dizajnérske znalosti.

Nastaviť si viete všetko od veľkosti a farby textov až po vlastné logo. To znamená, že váš prémiový obsah bude vyzerať špecificky a bude prispôsobený vašej značke, čo dodá členskej sekcii osobitý nádych.

5. MAXIMÁLNA BEZPEČNOSŤ

Mentortools sa tiež postará o to, aby bol váš obsah vo vašej členskej sekcii 100% bezpečný. To znamená, že sa nikto nedostane k žiadnym citlivým informáciám napríklad o vašich zákazníkoch alebo tranzakciách a podobne.

Okrem toho, nikto si nemôže sťahovať a preposielať vaše materiály (videá, e-knižky) ak si to nenastavíte inak. Takže k týmto materiálom sa dostanú cez heslo len tí, ktorí sa registrujú a zakúpia si vaše produkty.

Mentortools ponúka aj zákaznícku podporu v slovenskom jazyku, ktorú môžete kontaktovať v akýchkoľvek prípadoch.

6. BUDOVANIE VLASTNEJ KOMUNITY

Novinkou je Mentortools Komunita, ktorá dokáže nahradiť skupiny na sociálnych sieťach. Môžete si pomocou nej vybudovať podpornú komunitu, v ktorej môžu členovia diskutovať a pýtať sa rôzne otázky. A môžete žiť bez strachu z toho, či vám sociálne siete nejakú skupinu z dňa na deň nevymažú.

Ako je to v porovnaní s inými členskými platformami?

Pýtate sa, v čom sa Mentortools líši od iných platforiem zhromažďujúcich rôzne online kurzy? V tomto článku som sa rozhodla porovnať softvér Mentortools so zahraničnou platformou Udemy. V tabuľke nižšie môžete vidieť porovnanie z niekoľkých hľadísk.

Ak hľadáte jednoduchý a efektívny spôsob, ako sa s ostatnými v online svete podeliť o svoje vedomosti a zručnosti, softvér Mentortools je to správnou voľbou.

Ak sa chcete o softvéri dozvedieť viac, kliknite sem.

About Author

Lucia je naša odborníčka v tíme Mentortools. Stretnete sa s ňou na zákazníckej podpore a jej hlas si vypočujete aj v návodoch na webe Mentortools. Lucia sa špecializuje na technické presadenie pristávacích stránok, migráciu online kurzov a technické návody.

Comments are closed.