Rozdiel medzi Udemy, Mentortools a WordPress pluginom

Medzi najčastejšie otázky našich zákazníkov patrí aj otázka: “Aký je rozdiel medzi softvérom Mentortools a zahraničnými vzdelávacími platformami – ako napríklad Udemy?”. Preto sme sa rozhodli vytvoriť článok, ktorý vám môže pomôcť pri rozhodovaní sa, ktorá možnosť je pre vás tá správna. 

ROZDIEL MEDZI SOFTVÉROM MENTORTOOLS A ZAHRANIČNÝMI VZDELÁVACÍMI PLATFORMAMI (UDEMY)

Mentortools je softvér, ktorý slúži na tvorbu členskej sekcie. Členská sekcia je uzavretá webstránka, ktorá zhromažďuje digitálne produkty len od jedného odborníka (alebo lektora, inštruktora, či digitálneho podnikateľa, ďalej tvorcu). Nie je to vzdelávacia platforma, kde je na jednej webstránke zhromaždených mnoho kurzov od rôznych tvorcov. 

MENTORTOOLS

Do svojej vlastnej členskej sekcie môžete ako tvorca nahrávať materiály a vytvárať v nej vlastné online kurzy, kurzové časti, či e-knižky. Táto členská sekcia je pod vašou vlastnou doménou a vo vašom vlastnom dizajne. Takže klienti vidia vašu členskú sekciu s vašimi produktami ako samostatnú akadémiu (vaše kurzy nie sú zhromaždené s inými kurzami iných tvorcov na nejakej spoločnej platforme).

Okrem funkcií na tvorbu online produktov ponúka členská sekcia Mentortools aj funkcie k promovaniu týchto produktov a následne k ich automatizovanému predaju.

UDEMY 

Zahraničné vzdelávacie platformy – ako napríklad Udemy zhromaždujú kurzy na rôzne témy a od rôznych tvorcov. Na jednej platforme ponúka množstvo tvorcov z celého sveta svoje kurzy, čo pre jednotlivca znamená vysokú konkurenciu. Ceny kurzov si tvorcovia kurzov nemôžu určovať sami a za kurzy nedostávajú plnú sumu, ale iba jej časť. 

MENTORTOOLS 

Mentortools je softvér, za ktorý si zákazník zaplatí fixný poplatok a za túto sumu získava všetky benefity (porovnanie nižšie) pre využívanie softvéru a jednoduchú tvorbu vlastnej členskej sekcie. 

Tak má každý odborník, lektor, online podnikateľ 100% kontrolu nad tým, ako bude jeho členská sekcia vyzerať, aké v nej bude ponúkať produkty, v akej cene a taktiež má pod plnou mocou spôsob promovania a predaja svojich produktov.

Porovnanie Mentortools, Udemy a WordPress pluginu

ROZDIEL MEDZI MENTORTOOLS A WORDPRESS PLUGINOM PRE ČLENSKÚ SEKCIU

WordPress patrí medzi najjednoduchšie a najpoužívanejšie spôsoby, ako si môžete vytvoriť vlastnú webovú stránku alebo svoj blog. Používatelia WordPressu majú k dispozícii množstvo pluginov, ktoré im umožňujú prispôsobiť či vylepšiť akúkoľvek WordPress stránku. 

Plugin je softvér, ktorý je možné nainštalovať na web a pridať alebo rozšíriť jeho funkčnosť (niečo ako keď si nainštalujete aplikáciu do mobilu). Plugin poskytuje vlastníkovi webu vopred vytvorené funkcie, ktoré vylepšujú stránky, ktoré vytvára. Avšak používanie pluginov okrem výhod prináša aj mnohé nevýhody. 

Znižujú bezpečnosť stránky – Môžu spôsobiť, že váš web bude zraniteľný. Nie všetky pluginy sú pravidelne aktualizované alebo zostavené podľa najvyšších štandardov. Pluginy na WordPresse sú bezplatné, avšak nie sú chránené pred vírusmi a buggmi. Ak si nainštalujete takýto plugin, môže to zruinovať celú vašu webstránku. WordPress je lacná opcia, ale naozaj nevhodná pre začiatočníkov.

Obmedzujú funkčnosť – Ste obmedzení tým, čo plugin ponúka a ktoré nastavenia vám umožňuje zmeniť. Taktiež, ak sa niečo stane webu, automaticky to uškodí aj tomuto pluginu. Nie je dobré staviť svoju hlavnú podnikateľskú činnosť – predaj kurzov – na bezplatný plugin. Ak je vlastná online akadémia (online kurzy, e-knižky…) niečo, cez čo chcete zarábať, potrebujete k tomu softvér ako Mentortools. Na plugin pre tvorbu členskej sekcie by ste sa spoliehať nemali.

Môžu si navzájom odporovať – Nie je neobvyklé, že pluginy môžu mať problémy s kompatibilitou s inými pluginmi na vašom webe. Mohlo by to mať za následok nefunkčnosť alebo dokonca výpadok vášho webu. 

Môžu spomaliť rýchlosť stránky – Pluginy môžu ovplyvniť rýchlosť stránky a načítanie stránky bude trvať dlhšie. Ak teda pracujete so SEO stratégiou a chcete, aby si vaši potenciálni zákazníci mohli váš web vyhľadať na internete (dostať sa k nemu organicky), vtedy na plugin s členskou sekciou rovno zabudnite. Zbytočne to uškodí iným činnostiam vo vašej predajnej stratégii.

VÝHODY MENTORTOOLS

Softvér Mentortools dokážete prepojiť s e-mail marketingovými nástrojmi ako aj s poskytovateľmi platobného styku. Na tieto prepojenia nepotrebujete tím technikov a ani technické vzdelanie. Všetko sa krok za krokom naučíte v našich návodoch alebo si rovno dopomôžete cez online kurz, ktorý vás technickým nastavením konzistentne prevedie. 

Mentortools vám ponúka skvelé funkcie na úplnú kontrolu nad vašimi online produktami. Môžete si nastaviť postupné odomykanie obsahu modulov a lekcií. Okrem toho máte priamo v Mentortools možnosť odsledovať si, ktorý zákazník má prístup ku ktorým kurzom, či prešiel konkrétne moduly a lekcie, kedy sa prihlásil a ďalšie informácie, ktoré ocenia predovšetkým učitelia a tréneri.

S Mentortools navyše získavate aj jedinečné funkcie ako sú samo-vyhodnocovacie kvízy, ktoré po ukončení kvízu zobrazia vašim zákazníkom ich úspešnosť. Vďaka funkcii kvízov tak môžete testovať svojich zákazníkov priamo vo svojej členskej sekcii.

Novinkou Mentortools je aj nová funkcia Komunity, ktorá nahrádza facebookovú skupinu. Táto funkcia je dôležitá práve preto, lebo podnikatelia nemajú na svoje facebookové skupiny právny nárok. Facebook môže vašu skupinu z dňa na deň vymazať a tak stratíte kontakty na členov skupiny. 

Nevýhodou facebookových skupín sú tiež algoritmy, ktoré zobrazujú príspevky len malej časti ľudí v skupine, takže aj keď niečo do skupiny uverejníte, reálne ten príspevok vidí možno len 20% členov zo skupiny.

V Mentortools môžete tvoriť diskusie buď pre všetkých používateľov vašej členskej sekcie, alebo prístup k diskusii povoliť len za podmienky, že si zákazník zakúpil konkrétny kurz. Plus, takto máte na každého potenciálneho zákazníka aj e-mailovú adresu a vaše podnikanie a databáza potenciálnych zákazníkov sú chránené.

Zaregistrujte sa do členskej sekcie Mentortools – 14 dní môžete testovať Mentortools bez zadávania platobných údajov. Plus, na všetky vaše otázky máme vytvorenú skvelé návody, ktoré vás krok za krokom prevedú každým jedným nastavením.

About Author

Lucia je naša odborníčka v tíme Mentortools. Stretnete sa s ňou na zákazníckej podpore a jej hlas si vypočujete aj v návodoch na webe Mentortools. Lucia sa špecializuje na technické presadenie pristávacích stránok, migráciu online kurzov a technické návody.

Comments are closed.