5 najlepších tipov na digitálny marketing na Vianoce

Je samozrejmé, že Vianoce sú pre maloobchodníkov a firmy v pridružených odvetviach najprofitabilnejším obdobím roku, takže je čas zintenzívniť úsilie v oblasti digitálneho marketingu a skutočne využiť túto zlatú príležitosť.

V tomto článku ti ponúkam 5 skvelých tipov na online marketingové kampane pre tvoje podnikanie:

Plánovanie je dôležité

Naplánujte si obsah vopred. Posledná vec, ktorú by sme chceli urobiť na Štedrý deň alebo prvý sviatok vianočný, je písanie blogových príspevkov alebo písanie marketingových e-mailov alebo dokonca fotenie na kampaň naozaj nepríjemné. (Navyše, po dvoch pohárikoch vianočného punču to vyzerá ako sranda, ale môže nám to pokaziť posledné mesiace úsilia).

Naplánujte si všetko vopred a zaistite neustálu interakciu s vašimi potenciálnymi zákazníkmi.

Vianočná kampaň


Naplánujte si špeciálnu vianočnú kampaň. Môžete len zintenzívniť svoje prebiehajúce marketingové kampane, ale je jednoduchšie dosiahnuť svoje ciele, ak si stanovíte jasný plán a stratégiu práve na Vianoce.

V skupine „podnikateľský chat“ nájdete webinár práve na tému plánovania last minute vianočnej kampane. Jednoducho kliknite na tlačítko nižšie, poďte do skupiny a vytvorte skvelú kampaň do pár hodín.

Video marketing

Investujte do videa. Podľa thinkwithgoogle.com bol online pohľad na vianočné reklamy v minulom roku v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi enormne zvýšený – o 3000%.

Ako urobiť video na facebook reklamu?

  • video by nemalo byť dlhšie ako 2 minúty
  • video môže nahrávať vás alebo bežnú powerpoint prezentáciu
  • zapojte zvuk a aj titulky
  • video nahráš napr. s screencastom
  • predstav seba, problém/želanie a motivuj k akcii

Čo potrebuje zákazník?

Predovšetkým: nemrháme čas nášho zákazníka!

Pred Vianocami je každý v strese, nevie čo skôr a predovšetkým hľadá systém, uľahčenie a inšpiráciu. My, podnikatelia, nesmieme myslieť na seba, ale urobiť čo najlepšiu ponuku pre našich -potenciálnych- klientov.

Ponúknite nápady a inšpiráciu. Skvelým spôsobom, ako zvýšiť predaj a zvýšiť angažovanosť a lojalitu k zákazníkom, je pomôcť im nájsť to, čo hľadajú.

Poskytnite im zľavy na položky, ktoré prehliadali, alebo vytvorte blogy s jedinečnými a užitočnými nápadmi na darčeky.

Vianočný webinár

Webinár môže skvele poslúžiť tým, ktorí ponúkajú kurzy, konzultácie a tutoriály a každý s osobnou značkou.

Ak poskytujete videoprezentácie, môžete si zvoliť predmet zameraný na konkrétny sviatok (advent, mikuláš, vianoce, silvester) a porozprávať sa o ňom na webinári, ktorý poskytne bezplatné odborné poradenstvo.

Aj keď to nezaručuje zvýšenie predaja alebo vyššie konverzné pomery, pomáha to ľudí zaujať a povzbudiť ich k nákupu produktov, ktoré sú v tomto ročnom období výhradne v ponuke.

Držím palce a vidíme sa v skupine PODNIKATEĽSKÝ CHAT

About Author

Zuzana Pilčíková je zakladateľkou medzinárodných projektov -zuzubusiness, online podnikanie - pre podporu vzdelávania budúcich online podnikateľov a pomoc pri budovaní ich vlastného podnikania na internete.

Comments are closed.