Inteligentné zariadenia do kancelárie

Keďže pracujeme z domu, máme oveľa viac možností ako si svoju kanceláriu zariadiť. Možno máme na začiatku pocit, že nám náš veľký open space a kávičky s kolegami budú chýbať, poďme sa sústrediť na to, čo nám práca z domu vie ponúknuť. V tomto článku vám predstavím inteligentné zariadenia do kancelárie, ktoré vám pomôžu zabudnúť aj na tú najlepšiu piatkovú kávičku vo firme 🙂

Luxusom digitálneho podnikateľa je predovšetkým jeho plná moc v rozhodnutí, kde a kedy bude pracovať. Niekto preferuje malé kaviarničky aj s podmazovým trkotaním ostatných ľudí, niekto potrebuje 100% ticho.

Ja patrím medzi ľudí, ktorí dokážu pracovať aj na podľahe preplneného vlaku, ale ak mám niekde dlhodobo pracovať, chcem , aby toto prostredie vyhovovalo mojim potrebám.

Ak predsa každý deň niekde trávim niekoľko hodín, malo by to byť prostredie, ktoré okrem skvelého technického vybavenia, rýchleho internetu a primeraného osvetlenia poskytuje ešte niečo navyše.

<a href="	  https://www.tpd.sk/?utm_source=dognet&utm_medium=banner-300x250&utm_campaign=affiliate&utm_content=5b414663006ff&amp;a_aid=5b414663006ff&amp;a_bid=7e96180f" rel="nofollow" target="_top"><img src="//login.dognet.sk/accounts/default1/fb27g82d/7e96180f.jpg" alt="" title=""   /></a>

Čo sú to inteligentné zariadenia?

Sú to elektronické zariadenia, ktoré sa dokážu bezdrôtovo pripojiť na iné zariadenia, napríklad cez bluetooth, 5G, wifi alebo NFC.

Do inteligentných zariadení zaraďujeme smartfóny, smart-hodinky, či dokonca kuchynské zariadenia ako smart-chladničky.

Kedysi sme sa na elektorniku (okrem pc a mobilov) skôr pozerali ako na hardware: chladnička, hodinky, lampa, kamerové zariadenia, alarmy, autá.

V súčasnosti sa do týchto zariadení čím ďalej viac a precíznejšie integrujú softvérové časti. To nám pomáha riadiť dané zariadenia napríklad cez aplikáciu v mobile.

Príklady inteligentných zariadení

Kto má paniku z tmy, môže si doma nainštalovať smart osvetlenie, vojsť večer do postele a z “bezpečného miesta”, jedným klikom všetko povypínať.

Kto má náročnejšie obdobie v práci, môže si kávovar nastaviť tak, aby sa zapol vždy 6:10. A keď vstane 6:15, jednoducho si vymeria tú najkratšiu trajektóriu ku kávovaru a môže sa okamžite dostať k potrebnej “dávke”. 🙂

Inteligentné zariadenia nám pomáhajú centralizovať interakciu s vecami okolo nás, urýchliť procesy a dodať nám potrebný komfort. Tak čo by sme si mohli dopriať u nás v domácej kancelárii?

Čistička vzduchu

Síce sama nie som veľmi človek, ktorý presne vie, kedy je v dome príliš vlhko a na koľko mikrosekúnd treba otvoriť okno, s narastajúcim vekom si uvedomujem, že ak dennodenne dýcham zlý vzduch, bude to mať dopad na moje zdravie, náladu a aj produktivitu.

Zatiaľ, čo v bežných kancelárskych priestoroch máme klimatizáciu, v bežných domoch to tak väčšinou nie je. Ak aj pracujete v menšej kancelárii s niekoľkými ľuďmi, niekedy je boj o vyvetranie taktiež neutíchajúcou seansou a človek ani nechce myslieť na to, čo všetko dýcha.

grafika z alza.sk

WiFi zásuvka

Pamätám si, ako som sa raz vracala z Viedne naspäť do Bratislavy, pretože som si vôbec nebola istá, či som vypla žehličku na vlasy. Celú cestu vlakom som v hlave riešila hororové scenáre, ako prídem na svoju adresu a už budem vidieť požiarníkov pred domom. Chvaľabohu, nestalo sa 🙂

Tieto zásuvky však majú omnoho viac využití. Viete ich ovládať nadiaľku cez mobil, v určitých hodinách a dokonca aj hlasom. Potrebujete stále vstávať na to, aby ste si zapli kruhové svetlo, keď natáčate alebo s niekým voláte? – ide to aj bez vstávania a rozptyľovania sa!

Odporúčam každému, kto má doma dôležité zariadenia a chce mať 100% kontrolu nad tým, kedy a na ako dlho sa zapínajú.

Grafika z mobile.go

Smart tracker s motion systémom

Toto je inteligentné zariadenie do kancelárie, ale aj do bežného života. Poznáte to, kamkoľvek ideme, musíme mať pri sebe triádu: kľúče, peňaženka, mobil. A keď niečo vo vrecku nenahmatáme, prichádza malá zástava srdca, až pokým tú danú vec nenájdeme.

Tento tracker môžete použiť na kľúče, vložiť do peňaženky alebo dokonca pripnúť o nabíjačku.

Grafika z mobile.go

Bezdrôtová nabíjačka

Už keď sme pri tých nabíjačkách. Sama mám dva telefóny: samsung a iphone. A to najhoršie je mať po stole neskutočný počet káblov. Jedna nabíjačka na Samsung, druhá na iphone.

Preto sa snažím používať bluetooth klávesnice a tzv. docking station. A preto odporúčam aj toto inteligentné zariadenie.

Táto nabíjačka je plochá, má protišmykový povrch a nabíja rýchlejšie ako bežné nabíjačky. Výhodou je, že stačí na nabíjačku mobil položiť a mobil sa nabíja. Rýchle riešenie pre tých, ktorí veľa telefonujú a nechce sa im stále strkať nabíjačku do mobilu.

Grafika z mobile.go

Verím tomu, že tieto inteligentné zariadenia do kancelárie vás inšpirovali a prajem vám veľa produktívnych dní vo vašej inteligentnej kancelárii 🙂

About Author

Zuzana Pilčíková je zakladateľkou medzinárodných projektov -zuzubusiness, online podnikanie - pre podporu vzdelávania budúcich online podnikateľov a pomoc pri budovaní ich vlastného podnikania na internete.

Comments are closed.

error

Páči sa ti tento článok? Zdieľaj ho!