Ako vytvoriť profesionálny podpis v gmaili?

Najlepší spôsob, ako zabezpečiť profesionalitu tvojich mailov je nastavenie automatického podpisu v tvojich mailoch. Ako vytvoriť podpis v gmaili alebo v inom programe?

Ako prvé sa pozrieme na informácie, ktoré treba do podpisu vložiť, a to podľa charakteru tvojho podnikania. Ďalej sa pozrieme na reálnu tvorbu takéhoto podpisu. V závere ti tiež ukážem, ako takýto podpis v gmaili reálne nastavíš.

Podpis v gmaili má tieto informácie

Najskôr si premysli, čo chceš vložiť do tvojho podpisu. Ak podpis doplníš o obrázok, vždy upúta viac pozornosti. Obrázkom môže byť logo tvojej firmy alebo dokonca tvoja fotka.

Podpis môžeš využiť nielen na zdieľanie kontaktných údajov, ale dokonca na promo tvojho najnovšieho produktu, na promo e-knižky alebo inej akcie. Máš skvelé zastúpenie na sociálnych médiách? – daj o tom všetkým vedieť a pod svoje kontakte údaje vlož buď link na sociálne médiá, alebo vytvor malé tlačítka s piktogramami sociálnych sietí a nezabudni ich prelinkovať na tvoje účty.

Obligatórne informácie v podpise

Povinné informácie sú tie, ktoré by sme za iných okolností vkladali na vizitku. V súčasnosti sa v biznise využíva trend krstných mien a ak priezvisko nemáme ani v mailovej adrese, niekedy to môže spôsobiť nepríjemné situácie. Preto sa uisti, že tvoj podpis v gmaili obsahuje minimálne:

1. Meno a priezvisko
2. Tvoja pozícia
3. Tvoj firemný mail
4. Tvoje firemné číslo

Kreatívna časť podpisu

A teraz poďme podpis v gmaili trochu okoreniť. Čo tak pekná profesionálna fotka alebo logo firmy? Obrázok pritiahne pozornosť a celému podpisu pridá dodatočný estetický charakter.

A nezabudni na linky. Tvoja webová stránka, sociálne siete alebo nová e-knižka. Akýkoľvek link pripojíš, uisti sa, že je úplne jasné, o čo sa jedná. Link v podpise by nemal mať podobu: „VIAC TU„, pretože nikto netuší, kam sa vlastne preklikne. Buď vložíš link na svoj web, napr.: „zuzubusiness.com“ alebo „K WEBSTRÁNKE„.

Pripravme si podpis vo worde

A teraz si ideme podpis v pokoji pripraviť vo worde alebo inom dokumente. Tu si všetko naformátuješ, a potom už budem len kopírovať.

Otvor si word dokument alebo google docs. A teraz si vytvor tabuľku s jedným riadkom a dvomi stĺpcami (naľavo vložíme fotku alebo logo a napravo vložíme kontaktné informácie).

V google docs som si otvorila nový word dokument a vkladám tabuľku
Doľava si vložím nejakú foto alebo moje logo a napravo text s informáciami a linkami
Kliknem na každú vonkajšiu stranu tabuľky a jej hranicu prefarbím nabielo

Ideme do nastavení v gmaili

Takto pripravený podpis si idem vložiť do gmailu. Potrebujem sa ubezpečiť, že tento podpis mi v gmaili bude nabiehať úplne automaticky, aby som ho nemusela každý krát kopírovať.

V pravom hornom rohu nájdeš piktogram ozubeného kolieska pre nastavenia – klikni naň
Dolu už vidím „Signature – podpis“ a kliknem na tlačítko „Create new – vytvor nový“
Môžem si vytvoriť niekoľko podpisov, takže si treba poriadne označiť, ktorý je ktorý 🙂
Z wordu skopírujem svoju tabuľku a vložím ju do políčka na podpis a v „signature details“ vyberiem, kedy sa mi má podpis do mailu načítať. Ešte prejdem dolu myšou na „uložiť zmeny“ a mám vytvorený podpis v gmaili.
Kedykoľvek otvorím nový mail, hneď sa mi vloží môj podpis, ktorý môžem kedykoľvek vymazať, ale keď ho potrebujem, je tam bez zbytočného kopírovania

About Author

Zuzana Pilčíková je zakladateľkou medzinárodných projektov -zuzubusiness, online podnikanie - pre podporu vzdelávania budúcich online podnikateľov a pomoc pri budovaní ich vlastného podnikania na internete.

Comments are closed.